13. rujna 2018. Hrvatsko pedagogijsko društvo je organiziralo Treći kongres pedagoga s međunarodnim sudjelovanjem na kojem su volontirali i naši članovi Kluba, ali i ostali studenti pedagogije. Kongres je bio znanstveno-istraživačkog karaktera i okupio je neke veće i vodeće “face” hrvatskih pedagogijskih voda, ali i šire. Raspravljalo se o aktualnim pedagogijskim temama kao što su ravnopravnost i jednakost u obrazovanju, redefiniranju odgojnih funkcija obitelji, inkluzivnom odgoju i obrazovanju u suvremenoj školi te novim pogledima na djetinjstvo. Uz vodeće znanstvene stručnjake Kongres je posjetio značajan broj hrvatskih “praktičara”.

Svi sudionici imali su priliku izraziti svoje mišljenje, stav, zabrinutost ili trenutačni problem u panel diskusijama čija je glavna svrha bila poziv na dijalog i zajedničko raspravljanje i promišljanje o statusu hrvatskog školstva. Za studente je ovo bila fenomenalna prilika vidjeti nastavnike sa studija i razne druge stručnjake u akciji, inspirirati se otvorenim temama i poticati daljnju raspravu i dijalog na Filozofskom fakultetu.