U utorak 21. ožujka 2023. održan je cjelodnevni trening u sklopu Programa Kinder udruge Status M u organizaciji Kluba studenata pedagogije FFZG i udruge Status M.

Program KINDER je edukativni program koji se provodi u 3 europske države (Hrvatska, Portugal i Španjolska), a za cilj ističe promicanje rodne ravnopravnosti te borbu protiv rodnih stereotipa kroz predškolski i osnovnoškolski odgoj i obrazovanje.

Ovaj trening zamišljen je da sudionicima pruži rodno osjetljive i rodno transformativne alate koji će omogućiti odgovor na specifične potrebe djevojčica i dječaka u procesima poučavanja i učenja iz perspektive rodne ravnopravnosti.

Uz ovaj primarni cilj, trening pruža i priliku za razmjenjivanje znanja, ideja i iskustava studenata i studentica kojima je rad s djecom i mladima jedno od primarnih područja djelovanja.

Ciljna skupina treninga bili su budući stručnjaci koji će raditi u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, odnosno studenti/ice pedagogije, socijalne pedagogije, sociologije, psihologije, odgojno-obrazovnih znanosti, edukacije i rehabilitacije te srodnih struka.

Na treningu je sudjelovalo 20 studenata/ica s različitih Fakulteta, sastavnica Sveučilišta u Zagrebu.

Categories: Novosti